درباره ما

فرسگال پلاست


شرکت فرسگال پلاست با در اختیار داشتن سطح دانش فنی متعلق به بهترین و با سابقه ترین شرکت های اروپایی سازنده ماشین آلات بسته بندی و همچنین بهره گیری از دانش فنی طراحی قالب، متعلق به معروف ترین قالب سازان جهان (که برای بسیاری از مهمترین تولیدکنندگان بسته بندی اروپا قالب سازی می کند) در رده اول دارندگان این تکنولوژی در کنار شرکت های معتبر ایستاده است.

تکنولوژی سگال (IML) با تولید و به خدمت گرفتن فیلم های مخصوص برای چاپ بسیار شفاف و تصاویر و گرافیک های مورد نیاز بر بروی لیبل ها و یگانه سازی آن با بدنه ظروف در درون قالب طی یک مرحله تولید امکان بی نظیری پیش روی صنایع استفاده کننده از ظروف پلاستیکی گستره است. شرکت تولیدی فرسگال پلاست اولین و بزرگترین تولید کننده ظروف (IML) در ایران و از مهمترین تولید کنندگان این محصولات در منطقه یکی از پیشرفته ترین تولید کنندگان این صنعت در سراسر دنیا است.

بسته بندی پلاستیکی تهیه شده با تکنولوژی قالب و تزریق ترموفومینگ و اکستروژن در جهان بسته بندی مواد غذایی عمومیت یافته است و در حال حاضر در کشور ما نیز حضور گسترده ای دارد. انواع صنایع لبنی، صنایع غذایی، بسته بندی مواد خشکبار، محصولات دریایی، عذا های آماده و...، امروزه در بسته بندی پلاستیکی به بازار عرضه می شوند. اما تکنولوژی رایج در ایران، بسیاری از ظرافت ها و امکانات طراحی و گرافیکی لیبل ها را، یا نمی توانند به روی بسته بندی منتقل کنند یا نمی توانند آن را همپای عمر ظرف پایدار کنند. تکنولوژی سگال این امکان را فراهم می سازد تا محصول تولیدی به صورت یک بیلبورد خانگی همیشه کنار و همراه مشتری حضور داشته باشد.همگام با تکنولوژی روز


همزمان با رشد تکنولوژی تولید ظرف بهداشتی برای بسته بندی تکنولوژی و رسانه های تبلیغات نیز رشد چشمگیری داشته است. امروزه بسته بندی در مجموعه فعالیت های بازارسازی و تبلیغات چنان جایگاه رفیعی یافته است که عده ای از صاحب نظران، آن را یکی از تاکتیک های اصلی آمیخته بازاریابی (Marketing Mix) و در شمار تاکتیک های محصول (product)، کانال های توزیع (place)، قیمت (price) و ترویج (promotion) قرار می دهند.

در استراتژی های تبلیغاتی، همه فعالیت گرافیکی انتخاب رسانه حال و هوای آگهی و... به نحوی همخوان و اثر بخش می شوند که بتوانند با نمایش دادن بسته بندی محصول، بین حافظه فعال مخاطبان هدف (مشتری در بازار هدف) و شمایل رنگ ها شکل بسته بندی، و... محصول، یک پیوند ذهنی ایجاد کنند تا خریدار در لحظه انتخاب محصول، از بین سایر محصولات در قفسه ها و ویترین ها با به یادآوری (Associating) آن، سپس لمس آن، و نهایتا ارزیابی و مقایسه با سایر محصولات مشابه، آن را در دستور کار ذهنی انتخاب خرید خود منظور کند.

این مساله به آنجا ختم می شود که امروزه اهمیت و جایگاه طراحی محصول و بر چسب روی آن می تواند به عنوان ابزار مستقیم متمایز کننده محصول در قفسه ها در نقطه خرید (point of cells) هم جایگاهی در تصمیم های آمیخته بازاریابی داشته باشد و هم جایگاه منحصر به فردی در عملیات آمیخته ترویج (promotion mix) به این ترتیب، دست یابی به تکنولوژی توسعه یابنده ای که بتواند با وضوح و شفافیت هرچه تمامتر در ابعادی هر چه وسیعتر، ماحصل طراحی های گرافیکی گروه خلاقیت و تبلیغات شرکت ها را به روی بسته محصول منتقل و تثبیت کند. در مجموعه فعالیت های بازارسازی اهمیت روز افزونی می یابد. اکنون، ما امکانی بسیار دقیق و اثر بخش برای هرچه بیشتر به خدمت گرفتن بسته بندی ها برای کاربرد های تبلیغاتی و ترویجی را، به صنایع غذایی و بسته بندی ایران نوید می دهیم.

تکنولوژی جدید سگال در بسته بندی های پلاستیکی


تاکنون تولید بسته بندی پلاستیکی با روش قالب پلاستیک اکستروژن و ترموفورمینگ از تولید و درج لیبل های آن جدا بوده است. با تکنولوژی های رایج در ایران، یکبار ظرف مورد نظر با مواد لازم آن در قالب های تزریق، ترموفورمینگ و اکستروژن تولید می شود، سپس آن را به مکان و خطر تولید دیگری منتقل، و در آن جا یا مطالب بر روی ظرف چاپ می شود و یا لیبل های از قبل تهیه شده بر روی آن چسبانده می شود.

در تکنولوژی سگال همه این فرایند ها در یک دستگاه و با کمک تمام ربوتیک کردن سیستم تولید، بدون دخالت دست انسان به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود. در تکنولوژی سگال، لیبل از جنس خود بدنه است. قبل از تزریق مواد به داخل قالب به کمک تکنولوژی الکترواستاتیک با دقتی بسیار زیاد در درون قالب قرار می گیرد. سپس ظرف مدت ۳ الی ۸ ثانیه (بسته به قطر جداره ظرف) تزریق انجام شده و با دمایی قابل کنترل، و ذوب شدن لایه بسیار نازکی از سطح لیبل و ایجاد پیوند و یگانه شده لیبل و بدنه ظرف نهایتاْ فقط یک قطعه از دستگاه خارج می شود. سپس بازو های ربوتیک دستگاه قطعات تولید شده را بسته بندی می کند و مستقیما به سایت دستگاه های پر کن مواد غذایی در خطوط تولید ارسال می شود.

در این روش، مراحل: ۱- بسته بندی ظروف ۲- باز کردن بسته بندی ۳- الصاق لیبل روی ظروف ۴- بسته بندی دوباره حذف می شود. همچنین با حذف هزینه های انبارش، حمل و نقل، عملیات اضافی تولید، ضایعات، و... علاوه بر سرعت بسیار بالای تولید، باعث کاهش هزینه های تولید ظروف بسته بندی می شود. مزیت دیگر این تکنولوژی، بهداشتی بودن محصول نهایی است. در این روش، عامل انسانی از محیط تولید دور شده، و این امر کمک شایان توجهی به بهداشتی تر شدن ظروف می کند.